Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda aile birleşimi vizesi, Hollanda’da ikamet eden bir kişiyle evlenen Türk vatandaşlarının Hollanda’dan oturma izni almak için başvurmaları gereken uzun süreli bir vize türü olup D tipi kategorisindedir. Uzun süreli vize olduğu için başvuru süreci turistik vb. diğer vize prosedürlerine nazaran daha uzun sürmekte, talep edilen evraklar değişiklik göstermektedir.
 
Hollanda aile birleşimi vizesi için ilk başvuru, Hollanda’da ikamet eden eş tarafından Hollanda’nın göç ofisi olan END kurumuna yapılmaktadır. Hollanda’daki eşin bir yıllık somut iş sözleşmesi (6 aylık iş sözleşmesi kabul edilmemektedir), gelirini belgeleyen evrakları vs. diğer gerekli evraklar END tarafından değerlendirilir, bu inceleme süreci 2-3 ay alabilmektedir. Evraklar END tarafından onaylandıktan sonra yine END tarafından verilen bir dosya numarası ile birlikte Hollanda’daki eşe ‘Türkiye’den davet onayı’ (Türkiye’den vize başvurusu yapabilmek için gereken onay) iletilir. (END onayının vize yerine geçmediği, vize alabilmek için bir önkoşul olduğunu hatırlamak gerekir.) Türkiye’deki eş bu numarayla birlikte Elçiliğe başvurur, ilgili evrakları hazırlayarak teslim eder. Bu işlemin ardından vize onay süreci genelde 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır.
 
Yapılan ön başvurular bazen END tarafından reddedilebilmektedir. Ancak END reddinin ardından Türkiye’den başvuru yolu açıktır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
 
Hollanda aile birleşimi vize başvurusu yukarıda saydığımız nedenlerle uzun süren ve meşakkatli bir süreç olduğu için profesyonel destek almanız en başta sizin yararınıza olacaktır. Bu tip başvurularda profesyonel destek alınması konsolosluklar tarafından da tavsiye edilmektedir. Hollanda aile birleşimi vize başvuru işlemlerinizi zaman kaybetmeden başlatmak için Ankara (0312 419 8603)  ofisimizde hizmet veren alanında uzman ve tecrübeli vize danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. İşlemlerinizi sorun yaşamadan sonuçlandırmak için Polat  Vize Danışmanlığını tercih edin
Sayfamızı Paylaşın