Eğitim Vizesi

Belçika’da istediğiniz okula kabul edildiniz, hem akademik hem de gelecekteki profesyonel yaşamınız açısından çok önemli olan bu başarınız için öncelikle sizi tebrik etmek isteriz. Veya Belçika’da bir dil kursuna giderek yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsunuz. Ya da kayıtlı bulunduğunuz üniversitenin taraf olduğu bir değişim programıyla (örn. Erasmus+) iyi bir Belçika üniversitesinde birkaç ay geçirerek araştırmalarınızı derinleştirmeyi planlıyorsunuz. Belçika gerek eğitim gerek yaşam beklentilerinizi tümüyle karşılayacak bir ülkedir.
 
 
Yukarıdaki nedenlerle Belçika’ya gidebilmek için uzun süreli eğitim vizesi denen bir vize türüne başvurmanız gerekecektir. Eğitim vizesi başvurusu epey ayrıntılı bir süreç olup dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır.
 
 
Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
 
Belçika’dan uzun süreli eğitim vizesi alabilmek için üç ay ve daha uzun süren bir kurs veya eğitim programına başvurmanız gerekecektir. Motivasyon mektubunuz ülkeye gidiş amacınızı etkili ve açık bir şekilde aktarmalıdır, vize başvurunuzun en önemli noktalarından biri budur. Eğer çalışmıyorsanız ve dolayısıyla masraflarınızı karşılayacak bir sponsora ihtiyacınız varsa, sponsorunuz Annexx adlı bir form doldurarak vize randevunuzdan önce onaylatacaktır. Evraklarınız teslim edildikten sonra konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınacak, genellikle bir ay içinde sonuçlanacaktır.
 
 
 
Neden Polat Danışmanlığı
 
Yukarıda belirtilen noktalardan dolayı profesyonel danışmanlık almanız en başta sizin yararınıza olacaktır. Hatta vize sürecinin karmaşıklığından dolayı konsolosluklar da profesyonel danışmanlık yardımını tavsiye etmektedir. Bu prosedürleri pek çok başvuru sahibi için tam ve eksiksiz yürütüp sonuçlandıran, tüm ayrıntılara hâkim olan tecrübeli Polat danışmanları, uzun süreli eğitim vizenizi alabilmek için ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi sizinle paylaşacaktır. Bizi tercih ettiğinizde faydalanacağınız bir başka konu da hukuki danışmanlık konusudur. Başvuru yapılan ülkelerin yabancıların kabulüyle ilgili mevzuatı küresel gelişmelerden ciddi şekilde etkilenmekte, ülkeler bu gelişmelere uygun olarak mevzuatlarını düzenli olarak güncellemektedir. Söz konusu değişiklikler çok geniş bir yelpazede gerçekleşebileceğinden dolayı, düzenli takip edilmeleri gerekir. Aksi takdirde başvurunuzun olumsuz sonuçlanması muhtemel olup reddedilen başvurularda müracaat ücretleri iade edilmemektedir. Başvuru yapanların söz konusu mevzuat değişikliklerini ve ayrıntılı yönetmelikleri düzenli olarak takip etmeleri takdir edeceğiniz gibi çok zordur. Biz Polat ekibi olarak, başvuru ve mülakat sürecinize odaklanırken tüm bu mevzuat değişikliklerinden sizi önceden haberdar edecek, son dakika sürprizlerinden etkilenmemenizi sağlayacağız. Ayrıca başvuru yapacağınız eğitim kategorisine göre motivasyon mektubunuzu eksiksiz şekilde ve açık, doğru bir üslupla hazırlayarak bu önemli aşamayı başarıyla tamamlamanız için var gücümüzle çalışacağız. Başvuru sürecinizi geciktirmeden planlamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.
Sayfamızı Paylaşın