Almanya Uzun Süreli Vize

Belirli bir maddi geliri olmayanlar ( öğrenciler, ev hanımları vs.), kendilerini maddi olarak destekleyen 1. dereceden yakınlarının geçimi ile ilgili evrak listelerine bakmalıdırlar. Buna ek olarak, 1. dereceden yakını tarafından destekleneceklerine dair ıslak imzalı ve okunaklı bir dilekçe de ibraz etmeleri gerekmektedir.
 
• Reşit olmayan çocuklar için her iki veliden noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvaffakatname aslı ve fotokopisi alınması ve çocuklara ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalanması gerekmektedir.
 
• Şahsi başvururlar dışında kişiler veya acentalar ile evraklar iDATA’ya getirildiğinde pasaport sahibi tarafından ıslak imzalı ”pasaport teslim vekaletnamesi” gerekmektedir. Reşit olmayan çocuklar için ”pasaport teslim vekaletnamesi”ni yasal velisi/velileri ıslak imzalı olarak ibraz etmelidirler.
 
Buradaki bütün belgeler Konsolosluk aracılığı ile talep edilen gerçek ve resmi belgelerdir.
 
Almanya vizesi gerekli evraklar 2016 güncel olup Almanya konsolosluğunun harici evrak istenile bilir. Gerekli evrakları hazırlamadan önce randevu almanızı süre açısından daha hızlı bir süreç geçirmenize sebep olacaktır. Başvurularınız konsoloslukların yogunluğuna göre değişken olup normal vize süreci 15 iş günüdür.
 
  1. Vize süreçlerinin değişkenlik gösterdiği durumlar ;
  2. Aile yakınlarınızı Ölümü durumunda ölen kişinin ölüm raporu ile başvuru yapılmaktadır.
  3. Aile yakınlarından Hasta olması durumunda Hastaneden alınan hasta raporu ile başvuru yapılmalıdır.
  4. Ticari vize başvurularında
  5. Bakanlıktan özel yazı ile
  6. Ani gelişmiş olan ve geçerliliği kanıtlana bilen vize başvurularında normal süreçten daha hızlı vize onaylanması olabilir.
     
NOT: eski pasaport yok ve yeni çıkartılan pasaport hiçbir işlem görmemiş ise yetkili pasaport şubesinden “pasaport protokol belgesi” temin edilmesi şarttır.

 

Sayfamızı Paylaşın